Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜNLÜ TASARIMCIDAN 'ONU ALMA BENİ AL'
ÜNLÜ TASARIMCIDAN 'ONU ALMA BENİ AL'
Ünlü moda tasarımcısı Emre Erdemoğlu,Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştireceği 2019-2020 sonbahar-kış koleksiyonu sunumunda geçmiş, gelecek ve an arasındaki ilişkide, duygu, hayal ve gerçeklikler ekseninde, "Onu Alma Beni Al" temasını vurgulayacak.
14 Mart 2019, 21:54
 
Son yıllarda moda dünyasında yıldızı en çok parlayan moda tasarım dahisi Emre Erdemoğlu, 2019-2020 sonbahar-kış koleksiyonunda Türk Pop Müziği'nin önemli ismi 'Minik Serçe' lakaplı Sezen Aksu'dan ilham aldı.
 
image
 
Erdemoğlu  koleksiyonuna 'Minik Serçe'nin "Onu Alma Beni Al" şarkısının adını verdi.
 
Ünlü modacı Emre Erdemoğlu,MBFWIstanbul'da gerçekleştireceği  2019-2020 sonbahar-kış koleksiyonu sunumunda geçmiş, gelecek ve an arasındaki ilişkide, duygu, hayal ve gerçeklikler ekseninde, "Onu Alma Beni Al" temasını vurgulayacak.
 
Mercedes Benz Fashion Week İstanbul 2019-2020 sonbahar-kış koleksiyonunda, Türk Pop Müziği'nin güçlü sesi Sezen Aksu şarkılarını ve portresini koleksiyonuna işlediği bilgisini veren Erdemoğlu, tüm detaylarda Sezen Aksu portresini grafiksel bir dille yorumladığını, şarkı sözlerini koleksiyona enjekte ettiğini dile getirdi.
 
Her sezon farklı karakterleri koleksiyonlarına işlediğini anlatan Erdemoğlu, "Bu sezon da hayranı olduğum Sezen Aksu'yu farklı bir anlatım şekliyle moda severlere sunmayı tercih ettim. Sezen Aksu'dan ilham alınarak hayata geçirilen koleksiyonumuz, özellikle aşka olan inancımızın yok olduğu bu süreçte, bizi bekleyen geleceğe karşı optimist bir tavır takınıyor" şeklinde konuştu.
 
image
 
"Şıklık ve güven kavramları arasındaki güçlü bağdan ödün vermiyor"
 
Erdemoğlu, erkek giyim koleksiyonunda öne çıkan detayları ise şöyle özetledi:
"Proporsiyonlarda vurguladığımız yeniliklerimiz, özellikle giyildiğinde farkını hissettiren yeni kuplar ile klasik erkek giyimi dinamik bir tavır kazanıyor. Şıklık ve güven kavramları arasındaki güçlü bağdan ödün vermiyor. Yenilikçi bir sezon olarak tanımlayabileceğimiz koleksiyonda, daha bütüncül bir yapıyla birbirini tamamlayan look'lar, her bir parçası ile özgürleşen kaliteli ürün grupları, kumaş seçiminden formlarına kadar her alanda nitelikli detaylar ile hazırlanan koleksiyonumuz, görsel zenginliği, çok yönlülüğü, farklı alternatifleri ve seçenekleri barındırıyor.
 
image
                Her defilesi ünlü akınına uğrayan Emre Erdemoğlu ülke dışına taşan bir dönem motivasyonu ile çalışıyor
 
70'ler retro akımının sokak stiliyle birleştirildiği koleksiyonda, oversize formda kabanlar, print desenli gömlekler, tel kırma nakışlı ceketler, parça boya kadife takımlar, uçuşan trençkotlar, lila rengi uzun el örmesi kemerler koleksiyonda sıkça karşımıza çıkıyor.
 
Deneysel tavırla oluşturulan detaylar ile bütünleşen zamansız klasik yorumlar, geleneksel tavrı yeniden algılama fırsatı veriyor. Sıcak ve soğuk renklerin bir arada sunulduğu iki kutuplu koleksiyonu daha da çarpıcı ve eğlenceli hale getiriyor."
"Özel apreli kumas¸lardan hazırlanan koleksiyon, İtalyan stiline yeni bir soluk getirme iddiası taşıyor" diyen Erdemoğlu, "Farklı fitlerde yüksek bel kesimlerle geliştirilen pantolonlar, geniş omuzlu bol siluetli ceketler ve yuvarlatılmış omuzlu çalışmalar, önerileri ve tasvirleri genişletiyor '' 
 
image
 
Başarılı tasarımcı Erdemoğlu ; '' Daha genç ve daha çarpıcı siluet yaratma ustalığına konsantre olduğumuz bu sezonda, özel dikis¸ teknikleri yarı terzi işçiliklerle geleceğe dönük iyimser tavrı ortaya koyuyor" diyerek yeni koleksiyonu ile ilgili düşüncelerini özetledi.
 
Türk modasını dünya çapında başarıyla temsil eden Modacı Emre Erdemoğlu'nun 'Minik Serçe'nin "Onu Alma Beni Al" şarkısından esinlenerek oluşturduğu 2019-2020 sonbahar-kış koleksiyonu, 20 Mart 2019 Çarşamba günü saat 16:00'da Mercedes Benz Fashion Week kapsamında İstanbul Zorlu PSM'de moda severlerle buluşacak.
 
Son yıllarda MBFWI de gerçekleştirdiği defileler moda severler tarafından büyük ilgi görmekte ve bir başka deyimle adeta izdiham yaratmakta.Daha önceki defileleri gibi Erdemoğlu'nun defilesinin ünlü akınına uğraması bekleniyor.
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ÜÇ ZİYARET ÜÇ KURGU -Fehim Taştekin
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR