Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PERU GECESİ LEZZET GECESİ OLDU
PERU GECESİ LEZZET GECESİ OLDU
Peru mutfağı, dün gece Gastronomi Turizmi Derneği ve Peru Ticari Konsolosluğunun organizasyonu ile Hyatt Regency Vue Lounge Bar’da meraklıları ile buluştu.
26 Mart 2017, 19:42
 
Son yıllarda geleneksel mutfak kültürü ve sağlıklı beslenmenin yanında lezzetli ürünleriyle de gastronomik alanda dünyada trend olan Peru mutfağı, dün gece Gastronomi Turizmi Derneği ve Peru Ticari Konsolosluğunun organizasyonu ile Hyatt Regency Vue Lounge Bar’da meraklıları ile buluştu.
 
23 Mart akşamı gerçekleşen, chef Lars Windfuhr ve perulu chef Bruno Santa Cruz’un seçimi geleneksel peru yemeklerinin tanıtıldığı kokteylde Cruz’un şovu ziyaretçilerden tam not aldı.
 
image
 
Gastronomi Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Ömer Kartın’ın Peru mutfağının neden bu kadar popülerleştiğini anlattığı gecede “Süper Peru Foods” ürünleri tanıtıldı. Sağlıklı yaşam furyasının temel taşlarından sayılan “Süper Peru Foods”, kinoa, mango, maça, mor mısır gibi Andean ürünlerini içeriyor. Peru müziği eşliğinde konukların keyifli vakit geçirdiği gecede, Gastronomi Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Boztepe gastronomi turizminin önemine vurgu yaptı.
 
image
Gastronomi Turizmi Derneği üyeleri, Peru Konsolosu Jak Hayim, Peru Ticari Konsolosu Fernando Alberada, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Derneği Başkanı Yalçın Manav, Sirha Türkiye Direktörü Abel Villemin, Eski Turizm Bakanı Bülent Akarcalı, OTSAD (Ortadoğu Seyahat Acentelri Derneği) başkanı Hüseyin Kırk,TURES (Tüm Restoran ve Tedarikçler Derneği)Başkanı Ramazan Bingöl,Sanatçı Nil Ünal, şef Rudolf Van Nunen, Gastronomi ve Turizm basını ve popüler yemek ve gezi bloggerlarının da yer aldığı gecede Peru Ticari Konsolosu Fernando Alberada Peru Hükümeti sırayla yemek sunumları yaptı.
 
image
 
GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ’NDEN PLAKET
 
Dünyanın yeni foodie trendi peru mutfağının özel lezzetlerinin tanıtıldığı kokteylde, Gürkan Boztepe, 7 ayda büyük bir büyüme gerçekleştiren GTD’nin türk mutfağını dünyaya tanıtma misyonunun olduğu kadar, Türkiye’de de Peru gibi dünyanın önemli mutfaklarını tanıtmaya devam edeceklerini belirtti.
 
Quinoa salad, avocado, corn, tomatoes, Mango ceviche, Salmon tiradito, tangerine tiger’s milks Crispy quinoa chicken bites, avocado cream, Crispy Aji de gallina rolls, Cheese and shrimps empanadas, Chicken anticuchos, grill potato and relish, Cheese and asparagus bruschetta, Maca cake, golden berry jam gibi geleneksel peru yemeklerinin ikram edildiği gecede Gürkan Boztepe Gastronomi Turizmine değerli katkılarından dolayı Fernando Alberada ve chef Bruno Santa Cruz’a plaket hediye etti.
 
Taylan Berk Erturan
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR