Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GASTROANTALYA’DA GENÇ ŞEF HEYECANI
GASTROANTALYA’DA GENÇ ŞEF HEYECANI
Akdeniz Şefler Kulübü Derneği (ASKDER) tarafından Antalya'da organize edilen GastroAntalya tüm hızıyla devam ediyor. Dört gün sürecek organizasyonda 2. gününde de genç aşçılar hünerlerini sergilemeye devam etti. Genç şef adaylarının yaptığı yemekler usta şeflerden oluşan jüri üyelerinin büyük beğenisini topladı.
19 Kasım 2023, 13:04
 
Genç şef adaylarının yaptığı yemekler usta şeflerden oluşan jüri üyelerinin büyük beğenisini topladı. Festivalde, Avrupalı otel yatırımcı ve yöneticileri de Türk şeflerle iş görüşmesi yapmak için GastroAntalya’da yerini aldı.
 
image
 
 Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ve Kilit Grubu’nun ana sponsor olduğu “Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması 2023” (GastroAntalya) tüm hızıyla ve heyecanı ile devam ediyor. 15-18 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Cam Piramit’te 40 ülkeden gastronomi profesyonellerini buluşturmayı amaçlayan GastroAntalya, renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor.
image
 
Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Antalya İl Emniyet Müdürü Osman Çevik’in de yer aldığı törenle kapılarını açan GastroAntalya, genç ve usta şefleri bir araya getirdi.
 
Liseli ve üniversiteli genç şef adayları hünerlerini sergilemeye devam ederken yaptıkları yemekler jüri üyelerinin büyük beğenisini topladı. Yaptıkları yemekler ile jüri üyelerini zorlayan genç şefler, Türkiye gastronomisinin de gelişimini gözler önüne serdi. Genç şef adayları hünerlerini sergilemeye devam ederken Avrupalı otel yatırımcıları da iş görüşmeleri için GastroAntalya’da nabız yokladı.image
 
GastroAntalya’nın ikinci günü hakkında bilgi veren Akdeniz Şefler Kulübü Derneği (ASKDER) Başkanı Bilal Yüreğir, “Her sene büyüyen bir GastroAntalya ile karşı karşıyayız. İlgi bu sene daha da fazla. İki gündür genç şef adaylarımızı izliyoruz. Çok güzel yemekler yaptılar. Jüri üyelerimiz seçim yaparken bir hayli zorlandı diyebiliriz. GastroAntalya genç şef adaylarımızın kendilerini göstermeleri için çok önemli bir platform haline geldi. Bu noktada çok mutluyuz. Bir diğer mutlu olduğumuz konu da bu gençler inanılmaz yetenekliler. Türkiye gastronomisinin geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyebiliriz. Ancak gençleri bu mesleğe özendirmek de çok önemli. İşte bu noktada GastroAntalya iyi bir platform” dedi.image
 
Avrupalı otel yatırımcılarının da GastroAntalya’yı takip ettiğini belirten Bilal Yüreğir, “Bu sene Arnavutluk’tan otel yatırımcıları ziyaretimize geldi. İş görüşmesi yapmak için buradalar. GastroAntalya olarak buna da vesile olduğumuz için mutluyuz” diye konuştu.
 
Taylan Berk Erturan

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR